Tipy, jak rychle získat peníze navíc

Peníze navíc

Říká se, že peněz není nikdy dost, a pravdou je, že potřeba rychle získat finanční prostředky může být zdrcující. Ať už sháníte určitou částku na zaplacení neočekávaných účtů, pokrytí mimořádné události nebo jen na to, abyste vyšli, než dorazí výplata, nabízí se hned několik způsobů, jak rychle získat peníze navíc.

Najděte si práci navíc

Pokud máte čas a energii, hledejte příležitostné práce nebo práce na volné noze, kterými si můžete přivydělat. K hledání práce můžete využít internet, případně se zeptejte svých přátel a rodiny, zda nepotřebují s pomoct s nějakým projektem.

Ve svém  volném čase můžete například jezdit v rámci některé ze služeb pro sdílené jízdy, rozvážet jídlo, doučovat nebo hlídat domácí mazlíčky.

Pokud jste ochotni věnovat se práci navíc po delší dobu, poohlédněte se po něčem na částečný úvazek. Mnoho obchodů, restaurací a dalších podniků vždy hledá brigádníky, takže si dávejte pozor na příležitosti, které vám pomůžou rychle vydělat peníze bokem.

Prodávejte předměty online

Pokud máte doma něco, co nepotřebujete, zvažte jejich prodej na některé z online aukcí či inzercí. Pomocí takových stránek se můžete rychle zbavit nepotřebných věcí a vydělat nezanedbatelnou částku.

Zajímavou možností, jak si přijít třeba i na desítky tisíc korun, je výkup zlata v Praze. Máte-li ve šperkovnici větší množství zlatých šperků, které už nenosíte, dostanete za ně nejvyšší možnou částku. Cena zlata za gram se momentálně pohybuje od 250 Kč až po 1500 Kč v závislosti a ryzosti. Stejným způsobem můžete prodat starožitnosti a další cenné artikly.

Vezměte si půjčku

Pokud jste opravdu v nouzi a potřebujete rychle peníze, můžete si požádat půjčku nebo použít kreditní kartu na pokrytí nákladů. Jen se ujistěte, že ji co nejdříve splatíte, abyste neuvízli v dluzích.

Požádejte o pomoc

Pokud nevíte kudy kam a potřebujete peníze bez zbytečného otálení, obraťte se o pomoc na své přátele a rodinu. Možná vám budou moci půjčit peníze bezúročně nebo vám alespoň poradí, jak získat potřebné finanční prostředky v co nejkratším čase. Ne nadarmo se říká, že víc hlav víc ví.

Získat peníze rychle není snadné, ale ani nemožné. Se správnou strategií a trochou tvrdé práce můžete potřebné prostředky získat dříve, než jste původně předpokládali.

Publikováno: 23. 01. 2023 / Aktualizováno: 12. 05. 2023

Kategorie: Finance

Autor: Katka Jandlová