Proč by měl mít i váš e-shop mobilní aplikaci?

Máte vlastní internetový obchod? Pokud ano, nabízí se další otázka, a sice máte také vlastní mobilní aplikaci? Takzvaných e-shopů je v současné době na internetu mnoho, jistě i vy se snažíte být o krok před konkurencí. Máte reprezentativní webovou stránku, která je přehledná a na které si najdou zákazníci rychle to, co potřebují. Jenže mít dnes skvěle zhotovenou webovou stránku nestačí. Dalším krokem k rychle rostoucím ziskům je založení vlastní mobilní aplikace na míru, o kterou se vám může postarat třeba společnost PepiApp.

Jak již bylo zmíněno, mít reprezentativní webovou stránku, která bude taky hezky zhotovená a bude vypadat opravdu sympaticky, dnes nestačí. Je třeba zainvestovat do něčeho navíc, a to konkrétně do mobilní aplikace, kterou by měl mít i váš e-shop. Ptáte se - proč? Důvodů máme rovnou několik.

Mobilní aplikace rovná se věrné publikum

Mobilní aplikace mají celou řadu výhod, o tom není pochyb ani sporu. Jednou z těchto výhod je však jejich skvělá schopnost vytvářet věrnost značce, tedy vám. To vyplývá z posledních statistik, které ukázaly, že zákazníci, kteří využívají mobilní telefony k nakupování, preferují právě aplikace, jež využívají i několikrát během dne.

Dalo by se tedy říct, že právě mobilní aplikace upevňují komunikaci mezi e-shopy a zákazníky, čehož přesně chcete dosáhnout, aby se tržby opakovaly.

Aplikace rovná se skvělý marketing

Už jste slyšeli o tom, že mobilní aplikace jsou nejmocnějším marketingovým nástrojem? Zejména e-shopy si ho nemohou vynachválit! Mobilní aplikace jsou specifické tím, že mohou využívat vestavěné funkce každého chytrého telefonu, což vede k vytvoření pokročilé marketingové strategie. Zákazníkům mohou být posílána oznámení o akcích, slevách, o novinkách v e-shopu, což je následovně přiláká do e-shopu, jehož si rychle otevřou s pomocí mobilní aplikace.

Publikováno: 28. 02. 2020

Kategorie: Marketing

Autor: Katka Jandlová