Je realitní makléř vysněná pracovní pozice? Záleží na úhlu pohledu

Být tak pánem svého času a vydělávat podstatně více než v „běžném“ zaměstnání – také vás čas od času napadne, že by nebyla od věci změna oboru? Otázkou však je, která profese vám takové benefity zajistí. A existuje vůbec? V souvislosti s prací snů se často skloňuje pozice realitního makléře. Ale skutečně je zprostředkování realit k pronájmu či prodeji tak snadné – a navíc pro každého?

Co práce realitního makléře obnáší?

Než se začnete zajímat o platové podmínky, měli byste se blíže seznámit s náplní práce v realitách. Práce realitního makléře spočívá v komunikaci s klienty. Stává se jejich průvodcem, rádcem a pravou rukou. Měl by být neustále k dispozici a často se pohybuje v terénu. Samozřejmostí je také kancelářská rutina – administrativa a související činnosti. Jinými slovy: realitní makléř práce je „od všeho trochu“. Nudit se rozhodně nebudete-

Je práce realitního makléře vhodná i pro vás?

Jste komunikativní, milí, ochotní a flexibilní? Rádi se učíte novým věcem, máte tah na branku a nerozhodí vás nestandardní situace? Pokud jste na většinu odpověděli kladně, pak by vás mohla práce v realitách bavit a naplňovat. Dobrá zpráva je, že v podstatě nepotřebujete žádné odborné vzdělání. Vše se časem naučíte pod taktovkou zkušenějších kolegů. Mnoho oborů, kde může pracovat téměř každý bez ohledu na titul či certifikáty, není.

Kolik si v realitách vyděláte?

Plat realitního makléře činí... Ne, přesná čísla nečekejte. Kolik si vyděláte, závisí čistě na vašich schopnostech a pracovním nasazení. Realiťák s průměrným výkonem obvykle dosahuje nadprůměrné mzdy. Ti nejlepší si měsíčně vydělávají i přes sto tisíc korun. A pro někoho jsou reality pouhým přivýdělkem, kterému se věnuje ve volném čase. Jak se stát realitním makléřem vám ochotně prozradí zkušení odborníci z pražské realitky RE/MAX Anděl. Momentálně hledají nové kolegy, což je dobrá zpráva pro každého, kdo by chtěl do světa realit vstoupit pod hlavičkou jedné z poboček světové sítě realitních kanceláří. Více na remaxandel.cz.

Publikováno: 07. 12. 2018

Kategorie: Práce

Autor: Katka Jandlová

Tagy: plat realitního makléře | práce realitního makléře