Jak zaplnit volná pracovní místa pomocí personální agentury

Personální agentura se žádá o pomoc ve chvíli, kdy nemáte čas, chuť ani energii na to, abyste hledali nového pracovníka do vašeho týmu. Zkrátka a dobře si chcete ušetřit někdy i dlouhé týdny hledání a přijít už ke konkrétním uchazečům, kteří budou nejvíce odpovídat vašim preferencím a předpokladům. Abyste však takového scénáře docílili, je načase zjistit, jak konkrétně ke spolupráci s personální agenturou přistupovat, respektive jak konkrétně s její pomocí zaplnit volné pracovní pozice.

Co nejvíce upřesněte své požadavky

Aby mohlo dojít k naplnění zmiňovaného scénáře, je nutné co nejvíce upřesnit své požadavky. Čím konkrétnější představu o svých pracovnících budete mít, tím pravděpodobnější úspěch výběru ideálního pracovníka bude.

Navíc pokud agentuře neřeknete, co musí udělat, respektive koho má hledat, tak to nikdy neudělá. Do hlavy vám totiž nevidí, i když si mnoho lidí myslí, že ano.

Konkretizujte svůj rozpočet

Počítejte s tím, že najmout si profesionální agenturu není zadarmo. Něco za ni utratíte, proto už na začátku konkretizujte svůj rozpočet, v nejlepším případě si stanovte nejvyšší hranici, přes kterou nechcete přejít.

I když si možná říkáte, že svěřit se do rukou agentury bude jenom prodělečné, ve výsledku to může být přesně naopak. Ušetří se vám hromada starostí, hromada času a taky ve výsledku i hromada peněz.

Vyjasněte si podmínky

Nejen vztahující se k hledanému pracovníkovi, ale také vztahující se k agentuře, respektive ke spolupráci s agenturou jako takovou. Pokud do spolupráce s ní jdete s tím, že nevíte, jak to vlastně bude probíhat, ve výsledku můžete být nemile překvapení.

Personální agentura nemusí brát odpovědnost za všechno, co si sami myslíte. Nebo naopak může k věcem přistupovat trochu jinak, než si sami myslíte. Vzniklé domněnky však mohou znamenat jenom pořádnou čáru přes rozpočet.

Publikováno: 30. 03. 2023

Kategorie: Práce

Autor: Katka Jandlová