Trapasy podnikatelů, kteří převáželi náklad

Podnikání není žádný med, to ví mnoho z nás. Pokud ke své profesi navíc potřebujete auto, je to o to těžší. Pojďte se s námi podívat na trapasy, se kterými se nám svěřili živnostníci.

Dobrý den, tak kde je ta havárie?

„Jsem instalatér a mívám občas výjezdy také k havarijním situacím. Než jsem se rozhodl pro vestavby do auta, které mi zachraňují kůži doslova každý den, zažil jsem pořádný trapas,“ uvádí Miroslav. „Jel jsem na výjezd ke starší paní, které začala vytékat voda z pračky. Protože jsem věděl, že bydlí v panelovém domě, jel jsem docela zprudka. Vtom se ozval šramot a bylo mi jasné, že všechno nářadí se během převozu dostalo tam, kam nemělo. Sbírat mi jej trvalo několik minut. Havárie jsem tak byl spíše já,“ dodává.

Už nikdy to nechci zažít

„Jel jsem malovat obývací pokoj k jedné mladé paní. Už jsem se těšil, až si povykládáme. Hezky jsem se ustrojil a naložil barvy na zadní sedadlo,“ říká Petr. „Jezdím slušně, proto si náklad nechávám i tam. Ten den se mi ale bohužel do cesty připletl řidič, který do mne málem naboural. Abychom se nestřetli, musel jsem prudce zabrzdit. Poté už jsem jen zoufale koukal, jak barva teče všude okolo. Zůstaly mi oči pro pláč,“ dodává při vzpomínce. Poté, co má vestavbu do auta, už se tento scénář naštěstí nikdy neopakovat.

Jen malá montáž

„Chystal jsem se vyměnit panty u skříněk kuchyňské linky, kterou jsem před lety realizoval,“ uvádí Jan. „Věděl jsem, že mi bude stačit jen malý box s nářadím a potřebné panty k výměně. Proto jsem si dal box vedle sebe na sedadlo a vyjel jsem.“ Ano, tušíte správně. Nebyla to nejlepší volba. Při nájezdu do prudké zatáčky se box i s nářadím otevřel. Na zemi se tak ocitly bohužel také všechny přihrádky, kde měl Jan roztřízené šroubky podle velikosti.

Převážet náklad je vždy lepší v prostoru kufru. Speciální vestavby do auta řeší individuálně každý prostor i požadavky.

Publikováno: 30. 06. 2021

Kategorie: Podnikání

Autor: Katka Jandlová