Výroba reklamních placek je stále v kurzu. Kde se vlastně vzaly?

Reklamní placka. Kdo by ji neznal. Plíšek nejčastěji kruhového tvaru zezadu opatřený spínacím špendlíkem, kterým je možno placku připevnit na oděv anebo zavazadlo, si našel své stálé místo nejen ve světě reklamy. Někteří nadšenci si z nich dokonce udělali cíl svého sběratelského snažení a jejich sbírky díky nízké ceně placek povážlivě narůstají. Kde se ale tento fenomén vzal?

První placka na světě pochází z 19. století

Zní to neuvěřitelně, ale úplně první reklamní placku vyrobili v USA v roce 1896. Primárně zamýšleným příjemcem placek měla být armáda, později si je ale oblíbili také skauti a od nich vedlo k rozšíření mezi běžnou populaci již jen pár kroků. I ta je přijala nadšeně a k poštovním známkám přibyl další sběratelský artikl. První placky se vyráběly v jednotné velikosti a tvaru. Byl jím kruh o průměru 25 mm, který na první pohled připomínal obyčejný knoflík. V současné době si můžete nechat vyrobit placku různých průměrů. Kromě tradičních 25 mm a kruhového tvaru, přibyly také další rozměry a tvary. Díky tomu máte dnes k dispozici kruhové placky o průměru 32, 37, 44, 50, 56 a 75 mm nebo atypické kousky ve tvaru čtverce, srdíčka, obdélníku nebo dokonce elipsy.

Na co lze placku použít?

Především na reklamu. V případě placky jde o poměrně originální propagaci, jejíž dosah je poměrně vysoký. Reklamním letákem se nikdo chlubit nebude, obdarujte-li ale své potenciální klienty plackou, můžete si být jisti, že se alespoň zamyslí nad tím, že by si ji připnuli na hruď a dělali vám tak velice efektivní reklamu. Kromě reklamní propagace se ale placky hodí také například jako jmenovky na svatbu anebo oborový veletrh, můžete si z nich vyrobit prostředek identifikace platících členů nějaké akce anebo si nechat placku vyrobit jen tak pro radost. Skvělou volbou bude placka i v případě, že hledáte originální dárek pro své příbuzné a známé. Díky možnosti připravit si vlastní grafický design placky můžete popustit uzdu fantazii a navrhnout dárek, který jen tak někdo mít nebude.

Originální dárek si žádá jedinečné balení

Darujte placku jako dárek a zabalte tento dárek kreativně, rozhodně si to zaslouží. Čím kreativněji tento dárek zabalíte, tím větší radost obdarovanému uděláte, protože bude postaven před napínavé dobrodružství rozbalování. To miluje snad každý.

Publikováno: 05. 02. 2021

Kategorie: Marketing

Autor: Katka Jandlová