Jak cestovat výrazně levněji? Tipy, které opravdu fungují

Cestování není levná záležitost, ale pokud se budete držet následujících tipů, vyjde vás výrazně levněji. Ušetřit není vůbec složité – stačí jen vědět, jak na to. Následujte naše tipy a vaše peněženka nebude nikdy prázdná, i když se vydáte kolem světa.

Hledejte zlevněné jízdenky a letenky

Letecké společnosti, autobusové společnosti a další cestovní služby často nabízejí zlevněné jízdenky, zejména při rezervaci předem. Nespokojte se proto s první nabídkou a raději hledejte způsob, jak za cestovní lístek ušetřit.

Využívejte veřejnou dopravu

V závislosti na cílové destinaci může být veřejná doprava skvělým způsobem, jak ušetřit peníze a dostat se tam, kam potřebujete. Bývá mnohem levnější než taxi.

Zvažte alternativy k hotelům

Hostely, Airbnb, hlídání domu a couchsurfing jsou skvělé způsoby, jak ušetřit za ubytování v Česku, Evropě i jinde ve světě. Přitom mohou být stejně (a dokonce i více) komfortní než hotely. Opět platí, že kdo hledá, najde.

Stravujte se jako místní

Jídlo z místních ulic (tzv. street food), návštěva trhů a vaření vlastních jídel vám může na cestách ušetřit spoustu peněz. Drahé jsou naopak restaurace.

Zvažte balíčky služeb

Balíčky, které často zahrnují letenky, hotely a další aktivity, jsou často levnější než samostatné rezervace.

Cestujte mimo hlavní sezónu

Cestování mimo sezónu vám může pomoci získat lepší nabídky a vyhnout se rušným turistickým místům. Užijete si úplně jinou atmosféru a nebudete se muset dělit o krásy daných míst s hordami dalších lidí.

Hledejte slevy

Mnoho atrakcí nabízí slevy pro studenty, seniory a další skupiny - nezapomeňte si je proto prověřit online dříve, než si na místě zakoupíte lístek.

Využívejte body z kreditních karet

Mnoho kreditních karet nabízí odměny v podobě bodů, které lze použít na cestování. Pokud takovou nemáte, informujte se u své (případně cizí) banky.

Využijte svou sít kontaktů

Zeptejte se přátel a rodiny, zda nemají nějaké kontakty, které by vám pomohly získat slevy, bezplatné služby nebo ubytování.

Cestujte nalehko

Když to nepřeženete s věcmi, vyhnete se dodatečným poplatkům za zavazadla v letadle.

Publikováno: 19. 12. 2022

Kategorie: Finance

Autor: Katka Jandlová