4 důvody, proč si založit offshore společnost

Navzdory tomu, co se dočtete v médiích, existuje mnoho zákonných a legitimních důvodů pro použití offshore společnosti. Je samozřejmé, že někteří lidé jsou stále skeptičtí. Desítky let nepravdivých informací v tisku potřebují čas k překonání. Dobrou zprávou však je, že existuje mnoho zákonných důvodů pro zapojení do offshore aktivit, jako jsou zahraniční investice, offshore bankovnictví, druhé pasy i offshore společnosti.

Důvody, proč si pořídit offshore společnost

1. Finanční soukromí a bezpečnost

Finanční soukromí a bezpečnost jsou pro lidi velmi důležité. Založení firmy v tzv. daňovém ráji znamená pro mnoho lidí fakt, že si mohou uložit v bance peníze, aniž by se o jejich majetku brzy dozvěděla spousta lidí.

2. Investiční fondy v daňově neutrálních lokalitách

Investiční fond provozovaný různými jednotlivci z různých míst může potřebovat daňově neutrální místo, kde mohou kombinovat kapitál z různých zdrojů. Kajmanské ostrovy jsou často nejlepší volbou pro investiční fondy, protože jejich pravidla jsou relativně laxní a fond se nebude muset zabývat záležitostmi, jako je Komise pro bezpečnost a výměnu. Daňově neutrální lokalita může opět nabídnout více výhod než jednoduché snížení daně.

3. Dobrý právní rámec

V některých zemích jsou daně poněkud nízké, ale založení a provozování korporace může být velmi byrokratické a neefektivní. I přesouvání peněz kolem může být obtížné. V takovém případě není založení offshore společnosti daňovým problémem. Ve skutečnosti mohou být někteří lidé ochotni otevřít společnost v EU na místě, jako je Bulharsko, s cílem získat lepší provozní efektivitu, lepší právní architekturu a přístup k lepším soudům. Možná nebudou mít nižší daně, ale offshore společnost vyřeší tolik dalších otázek, že na tom nezáleží.

4. Lepší bankovní infrastruktura

Založení offshore společnosti vám může získat lepší přístup k bankám. Banka nemusí vzít vaši společnost, ale vezme vaši bulharskou nebo kyperskou či hongkonskou společnost. Tyto země mohou nebo nemusí být daňově neutrální, ale poskytnou vám lepší bankovní infrastrukturu a tato výhoda sama o sobě postačí.

Publikováno: 05. 02. 2020 / Aktualizováno: 07. 06. 2023

Kategorie: Podnikání

Autor: Katka Jandlová