Stručný průvodce získáním správného typu hypotéky

Získání hypotéky je velmi vážný úkol. Bohužel to není zdaleka tak příjemné jako nakupování oblečení, pomůcek, bot a dalších věcí.

Při tomto procesu musíte být velmi opatrní, protože v konečném důsledku chcete získat nejlepší nabídku a zároveň ušetřit peníze. Proto je třeba věnovat čas a úsilí správnému postupu.

Nezoufejte Není to tak složité, jak by se mohlo na první pohled zdát. Abyste to měli co nejjednodušší, měli byste vzít v úvahu naše rady. Podívejme se, co je třeba udělat!

Praktické způsoby výběru nejlepší hypotéky

Ujistěte se, že jste ulovili nejlepšího poskytovatele hypotéky.

Výběr správného poskytovatele hypotéky je jedním z nejdůležitějších kroků v tomto procesu. I malé rozdíly v poplatcích a sazbách u různých věřitelů mohou mít velký dopad. Pokud jste připraveni pokročit, nejprve si porovnejte úrokové sazby hypoték, abyste našli tu nejlepší variantu. Během tohoto procesu je důležité číst mezi řádky a pochopit, jaké možnosti jsou k dispozici.

Chcete-li se zorientovat v hypotečním procesu, měli byste požádat o pomoc zkušeného a znalého hypotečního specialistu. Tato osoba vás nejen provede celým procesem, ale také vám nabídne možnosti, o kterých jste možná ani nevěděli.

Dále potřebujete někoho, kdo vám vysvětlí všechny podrobnosti, abyste se mohli informovaně rozhodnout a pochopit všechna pro a proti. Proto je důležité, abyste si našli důvěryhodného poskytovatele hypotečních úvěrů.

Kolik si smíte půjčit?

Ve většině případů tito věřitelé poskytnou půjčku až do výše čtyř až pětinásobku platu jednotlivce, nebo do výše tří až čtyřnásobku společného platu, pokud žádáte o hypotéku s další osobou.

Mějte na paměti, že každý věřitel má jiné standardy pro to, kolik peněz půjčí. Kromě toho nezapomeňte zvážit, zda jste schopni si půjčku dovolit, zejména pokud již máte dluhy na kreditních kartách nebo jiných půjčkách.

V těchto případech bude maximální výše hypotéky pravděpodobně nižší. Měli byste se také rozhodnout, jakou část výplaty chcete věnovat na novou hypotéku. Pokud splácíte více než 30 % svého příjmu na hypotéku, jste "chudí na bydlení".

To znamená, že vlastníte dům, ale nezbývá vám dost peněz na takové věci, jako je nákup nového auta, dovolená nebo jiný luxus.

Stanovte si cíl úspor na počáteční výdaje

Pokud jste o tom nevěděli, věřitelé chtějí nejen to, abyste měli nárok na vysoký úvěr, ale chtějí také, abyste měli na bankovním účtu nějaké peníze na pokrytí zálohy a řady nákladů na uzavření úvěru

Mnoho lidí si může myslet, že akontace je příliš vysoká částka, ale je výhodné zmírnit nákup přidáním malé částky z vlastního kapitálu, pokud můžete zaplatit co nejvíce.

Slyšeli jste už o nástrojích pro získání hypotéky?

Jestliže je odpověď ne, pak je pravděpodobně čas udělat si průzkum. Konkrétně můžete pomocí tohoto nástroje zjistit, kteří věřitelé vám pravděpodobně poskytnou hypotéku, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Po zadání několika údajů zjistíte, které z nich vám budou pravděpodobně schváleny a kolik si na základě jejich kritérií můžete půjčit.

Použití nástroje pro výběr hypotéky vám pomůže získat více informací při diskusi s hypotečním makléřem o možnostech, čímž se sníží riziko pozdějšího zklamání.

Podle Asociace zprostředkovatelů hypotečních úvěrů se více než šedesát procent makléřů domnívá, že nesplnění kritérií věřitele je pro spotřebitele hlavním zdrojem stresu.

Dejte si pozor na poplatky u hypoték

Někdy jsou hypotéky s nejnižší úrokovou sazbou spojeny s vysokými poplatky za zřízení. Proto je důležité spočítat celkové náklady na úvěr na dobu, po kterou jej plánujete mít.

Před rozhodnutím o nejvhodnějším typu hypotéky je důležité zvážit více faktorů. Abyste se ujistili, že jste se rozhodli správně, řiďte se výše uvedenými radami.

Publikováno: 19. 02. 2023

Kategorie: Finance

Autor: Katka Jandlová

Tagy: hypotéka