Dotace z EU vám mohou usnadnit realizaci projektu. Jak je získat?

Realizace podnikatelského záměru je většinou především o penězích. Dobrý nápad nestačí, důležité je disponovat dostatečným množstvím finančních prostředků. Ale jak je získat? Kromě klasického úvěru se nabízí i jiná možnost – čerpání dotací. Chystáte-li se spustit projekt, který splňuje požadavky nezbytné pro udělení dotace EU, byla by škoda, kdybyste o finanční injekci z unie nepožádali. Neméně zajímavý je také odpočet na výzkum a vývoj: z milionu korun můžete získat 190 tisíc Kč. Potenciálním problémem je obávaný úřední šiml. Pokud v problematice dotací „neumíte chodit“, případně nemáte vřelé vztahy s úředníky, pravděpodobně strávíte vyřizováním spoustu drahocenného času. Můžete se však obrátit na někoho, kdo zajišťuje profesionální dotační poradenství a pomůže vám finanční prostředky získat. Vyřídit si dotace na podnikání vlastními silami je samozřejmě možné, ale musíte si nejdříve odpovědět na otázku, zda vám jednání na úřadech, studium legislativy a další nezbytné úkony stojí za to. V případě drobné chyby vás může úředník vrátit zpět na začátek.

Odborníci jsou ve světě dotací jako ryby ve vodě

Pro někoho, kdo se dotacemi a souvisejícími oblastmi zabývá profesionálně, je vyřízení veškerých náležitostí rutinou. Kvalifikovaný pracovník vše vyřeší rychleji a s minimálním rizikem neúspěchu. Předem však objektivně posoudí, zdá má podání žádosti smysl. K uznávaným odborníkům patří tým pracovníků z GEU Consulting. Specializovaná firma se v oboru pohybuje přes 10 let a během své praxe pomohla s financováním více než tří set projektů v hodnotě 1,2 mld. Kč. V rámci profesionálního poradenství zajišťují také výběrové řízení veřejné zakázky. GEU Consulting vám usnadní získání dotací a v případě potřeby pomůže i s krizovým řízením projektu či spolufinancováním bankovní půjčkou se spolupracující bankovní institucí. Potřebné informace najdete na geu.cz.

Publikováno: 14. 01. 2019 / Aktualizováno: 22. 05. 2023

Kategorie: Finance

Autor: Katka Jandlová

Tagy: dotace eu | dotace na podnikání | dotační poradenství | odpočet na výzkum a vývoj | výběrové řízení veřejné zakázky