Jak cestovat a vydělávat při tom peníze?

Cestování není levná záležitost, a to především v případě, že se rozhodnete cestovat dlouhodobě. Naštěstí žijeme v době digitálních technologií a (téměř) neomezených možností. Jaké způsoby výdělku při cestování oceníte?

1. Staňte se spisovatelem/copywriterem na volné noze

Pokud máte talent pro psaní, můžete si vydělat nějaké peníze jako autor na volné noze.

2. Staňte se cestovním konzultantem

Pokud jste dobří v plánování výletů a máte mnoho znalostí o oblíbených cestovních destinacích, mohli byste pracovat jako cestovní konzultant. Lidé, kteří chtějí cestovat, ale neví, jak na to, vaše znalosti náležitě ocení.

3. Staňte se virtuálním cestovním agentem

Můžete pracovat odkudkoli na světě a pomáhat lidem plánovat jejich vysněnou dovolenou. V podstatě jde o podobnou záležitost, jako v předchozím bodě – s tím rozdílem, že zařídíte vše, co je potřeba.

4. Staňte se hostitelem přes Airbnb

Pokud máte volný pokoj nebo dům, můžete ho nabídnout na Airbnb a vydělat si nějaké peníze navíc, když se u vás lidé ubytují. Alespoň nebude po celou dobu vaší nepřítomnosti zahálet.

5. Staňte se řidičem

V mnoha oblíbených turistických destinacích si můžete vydělávat jako řidič, například prostřednictvím společností Uber a Lyft. Takže pokud vás to baví za volantem, směle do toho.

6. Staňte se průvodcem

Pokud se vyznáte v daném městě nebo regionu, můžete si vydělávat vedením prohlídek. Budete si užívat výlety na skvělá místa, seznámíte se se zajímavými lidmi, a navíc si přijdete na pěkné peníze.

7. Staňte se fotografem

Pokud máte dobré oko a fotoaparát, můžete si vydělávat pořizováním a prodejem fotografií do fotobank.

8. Staňte se blogerem v oblasti cestování

Pokud jste talentovaní spisovatelé a rádi vyprávíte o svých cestách, můžete si vydělávat blogováním o svých zážitcích. Psát se dá na magazíny, nebo vlastní (a patřičně monetizovaný) blog.

Publikováno: 19. 12. 2022

Kategorie: Finance

Autor: Katka Jandlová