Rychlá půjčka je partnerem pro nenadálé výdaje, které rozhodně nepočkají

V životě přicházejí chvíle, kdy musíme něco urgentně zaplatit. Tak proč nepožádat o malou půjčku? Přišlo to hodně nečekaně, dosloužila pračka nebo mikrovlnka, ideální by bylo, kdybychom mohli ještě dnes do obchodu a pořídili si náhradu – už jen proto, že podobné spotřebiče potřebujeme prakticky každou chvíli a patří ke standardu moderní domácnosti. Naštěstí nemusíme na nic čekat nebo volat někomu z rodiny o rychlou pomoc. Nebankovní úvěr, u nějž lze nastavit splatnost až na čtyři týdny, se totiž hlásí o slovo. Možná vás zaujme také? Nechce žádnou platbu dopředu a vyřídí se za čtvrt hodiny.

Jen krátký kontaktní formulář, to je vlastně celé!

Jednoduchá transakce, na kterou nebudete zbytečně čekat. Přizpůsobí se vám přesně na míru a nebude vás zatěžovat složitou administrativou. Je to kamarádka do nepohody, s níž budou finanční problémy domácnosti rázem lehčí. Nebude se ani vyptávat, kvůli čemu vlastně potřebujete peníze, protože je diskrétní a ví, že s konkrétními důvody se nechcete svěřovat na potkání. Proč také? Bylo by to vlastně neopatrné jednání. Kolik si vlastně smíte půjčit, když přijde ke slovu rychlá půjčka? Až patnáct tisíc korun, a to naprosto na cokoliv. Minimum pro sjednání úvěru je 1 000 Kč! Doba splatnosti? Možnosti jsou celkem čtyři – 1, 2, 3 nebo 4 týdny, resp. 7, 14, 21 či 28 dní. V případě potřeby je možné splatnost za malý poplatek ještě prodloužit, až o další 4 týdny. Férový poskytovatel je sázka na jistotu, jak ho vlastně poznat? Nebojte, je to vlastně poměrně jednoduché. Inzerce půjček se totiž neobejde bez řady informací, musíte jednoduše vědět, s kým máte tu čest. Pokud nemá firma české sídlo, ideálně pak v některém z větších měst (a jako první se nabízí samozřejmě Praha), je to důvod k zamyšlení. Stejně tak i minimum referencí, kladných ohlasů. Co když se dokonce setkáte se společností, která nemá u klientů na internetu vůbec žádnou odezvu? Budete jí důvěřovat nebo se raději vydáte jiným směrem?

Čtvrt hodiny a je to vyřešeno – jednoduchá záležitost

Proč čekat na peníze celý den nebo dokonce i několik dnů, když můžete vyřídit krátkodobou půjčku ještě mnohem dříve? Nemusíte kvůli tomu zvedat telefon a někam volat, není ani nutné, abyste si plánovali v diáři osobní schůzku na kamenné pobočce s makléřem, jehož časový harmonogram je také poměrně nabitý. Online řešení je velmi jednoduché pro všechny, doslova jen postačí pár kliknutí a vyplnění kontaktního formuláře. Co vše je důležité do něj uvést, aby mohla být žádost opravdu bezproblémově zpracována?

Potvrzení o příjmu a kompletní identifikace žadatele

Důležité jsou hlavně dvě věci – představit se a dokázat, že na půjčku opravdu máte dostatek prostředků a její splácení nebude představovat nějaké komplikace. Pokud je toho docíleno, nemusíte se obávat, že by snad byla vaše žádost odmítnuta. K plné identifikaci žadatelů stačí jen několik osobních údajů. Kromě jména a příjmení je zapotřebí i adresa trvalého bydliště nebo číslo průkazu totožnosti. Je jistě v zájmu každého žadatele, aby nedošlo případně k záměně, že? Stejně tak budou důležité i kontaktní údaje – email, telefon, číslo bankovního konta, na něž se odešlou vyžádané finanční prostředky.

Půjčujte si jen s rozmyslem aneb dluhová past

A v neposlední řadě, rozhodně si nesjednávejte půjčku, u které byste si nebyli stoprocentně jistí, že její splácení půjde opravdu hladce! Pokud to totiž uděláte, vystavujete se riziku takzvané dluhové pasti, nepříjemnosti, která vstoupila do života už tisícům lidí. Ti podobných rad nedbali a možná si budou muset projít i osobním bankrotem. Je proto lepší problémům předcházet, než je pak složitě řešit, že?

Publikováno: 09. 01. 2020

Kategorie: Finance

Autor: Katka Jandlová