Finance

Otroctví v 21. století? Nebuďte otrokem dodavatele energií

Kdo by chtěl namítat, že otroctví už jsme dávno vymýtili, toho musíme pozastavit. Existuje spousta situací, kdy to vypadá na obnovení starých praktik. Například se stačí zaměřit na chování velkých dodavatelů energií k jejich zákazníkům. Nejednají s nimi o moc lépe, než kdysi jednali pánové se svými otroky.

Pro velké dodavatele je každý zákazník jen dalším číslem, které mu generuje zisk. Nemá tušení, kdo se za tímto číslem skutečně skrývá. Zda jde o bohatého podnikatele, co si může dovolit platit vysoké výdaje, nebo matku samoživitelku, pro niž je důležitá každá ušetřená koruna. Když se navíc objeví nějaký problém, často vás odbudou, nebo zrovna nemají čas jej řešit. Tak takhle tedy ne!

Menší dodavatelé lákají lidským přístupem

To, co jsme popsali výše, samozřejmě nejde generalizovat. Tvrzení neplatí 100% na všechny velké společnosti, nicméně většina lidí vám z vlastní zkušenosti potvrdí, jak moc je bohužel pravdivé.

Na druhém konci spektra pak stojí menší dodavatelé plynu a elektřiny. Nemají tolik zákazníků, a tak si jich daleko více váží a mají na ně více času. Zaujímají k nim lidštější a férovější přístup, a to nejen cenově. I když ceny bývají většinou nejzajímavější, a jak se lze přesvědčit na webu https://www.epet.cz/elektrina/, někteří mohou ušetřit i tisíce korun ročně.

Změnit dodavatele není vůbec složité

Mnozí lidé jsou si lepšího přístupu menších dodavatelů dokonce vědomi, ale bojí se s tím cokoliv dělat. Mají strach z náročné změny, nevědí, co všechno by v takovém případě museli zařídit. Tyto obavy jsou přitom zcela zbytečné. Většinou stačí podepsat plnou moc a vše ostatní za vás vyřídí nový dodavatel energií. Což je ostatně další důkaz toho, jak mu na vás záleží. Nevěříte, že je to skutečně takhle snadné? Podívejte se na https://www.epet.cz/plyn/ a uvidíte sami. Také si tam můžete nechat spočítat svou úsporu.

Reklama

Vema je spolehlivý mzdový program vhodný pro malé i velké společnosti.

Chcete manažerský telefon na úrovni? Doporučujeme pořídit špičkový iPhone Xs od Applu!

Sofistikovaný účetní software Money S3 vám pomůže zefektivnit vedení účetnictví.

eWay-CRM je profesionální software pro řízení projektů. Mějte vaše projekty pod kontrolou!

Kde přijít k penězům

Práce v realitách

Pracovní vytížení, podle vašich možností. Staňte se realitním Andělem.

Cofidis půjčky

Půjčte si pohodlně z domova až 500 000 Kč na cokoliv.

Realitní makléř práce

Staňte se součástí týmu úspěšné realitní kanceláře pod značkou RE/MAX.