STILL poskytuje bezkonkurenční servis vysokozdvižných vozíků

Kolik znáte prodejců, již se všemi možnými způsoby starají o to, aby vám u nich zakoupená věc vydržela co nejdéle? Jedním z mála je společnost STILL, prodejce vysokozdvižných vozíků. Kromě prodeje a pronájmu totiž nabízí i celou řadu služeb, které pomohou udržet vaši techniku ve 100% stavu. Vysokozdvižné vozíky nacházejí uplatnění v celé řadě odvětví od čistých farmaceutických skladů až po zablácené doly. Podmínky, v nichž jsou provozovány, se tedy dost liší, a tomu se musí přizpůsobit i péče o ně. Výměna olejů či občasné prozkoušení baterie nestačí. Kdo má zájem o kompletní servis, ten ať se obrátí přímo na společnost STILL.

Pojízdná servisní dílna pro vysokozdvižné vozíky

Servisní síť STILL ČR působí po celé republice. Různě po naší zemi jsou umístěné samostatné dílny, tu centrální byste našli v Praze. Kromě toho však denně vyráží do terénu skoro 80 techniků. Mají k dispozici pojízdnou servisní dílnu, kde najdou vše potřebné – především nářadí a náhradní díly pro vysokozdvižné vozíky. Když náhodou nějaký díl chybí, stačí ho elektronicky objednat a ze skladu odchází ještě téhož dne, aby mohl nočním rozvozem putovat přesně tam, kde je potřeba.

Sulfatace a kola jako kámen úrazu

Jaké problémy řeší servis vysokozdvižných vozíků nejčastěji? Některé části je nutné sledovat a měnit častěji než jiné, logicky mezi ně patří například kola. Potíže se však objevují také v tlakových hadicích či elektronických pohonech. Dalším zdrojem problémů je pohon. I dieselové vozíky mají spoustu elektronických prvků, jež je třeba kontrolovat. Samostatnou kapitolou jsou pak baterie. Ačkoli mají dnešní moderní vozíky spíš Li-Ion akumulátory, stále se najde dost těch se starou olověnou baterií. Ty ohrožuje tzv. sulfatace – na elektrodách postupně vznikají krystaly síranu olovnatého. Řešením je proces jménem desulfatace, který obnoví kapacitu akumulátoru díky střídavým elektrickým impulzům vysokého napětí. STILL kromě toho zajišťuje také tak na první pohled obyčejnou péči, jako je mytí vysokozdvižných vozíků. Má vlastní ekologickou pojízdnou myčku, s níž cestuje po republice a ukazuje zákazníkům, že i čistota má vliv na životnost techniky!

Publikováno: 17. 05. 2020

Kategorie: Podnikání

Autor: Katka Jandlová