Miroslav Výboh – miliardářova cesta k úspěchu

Patří mezi slovenské lídry, kteří posouvají hranice. Má zkušenosti z významných společností, vše zúročil ve vlastním byznysu, věnuje se mnoha odvětvím. Jaká byla však cesta k úspěchu slovenského miliardáře Miroslava Výboha?

Obchodní zkušenosti ve velké firmě

Miroslav Výboh studoval byznys už na škole, absolvoval obor Mezinárodního obchodu a cestovního ruchu na Národohospodářské fakultě Ekonomické univerzity v Bratislavě. Poté dostal šanci na významných postech věhlasných firem na Slovensku. První zkušenosti sbíral v ZŤS Detva, lídra v oboru strojírenství. Zde měl možnost poznat obchod i na zahraniční úrovni. Spolupodílel se na vývoji celosvětově úspěšného odminovacího systému Božena, dále na rozvoji laserových zařízení, která detekovala výskyt chemických zbraní. Významnou úlohu zastával i ve firmě MARTIMEX. Díky těmto zkušenostem učinil krok zásadní. Pustil se do vlastního byznysu.

Vlastní podnik

Po revoluci Miroslav Výboh zamířil do Asie, což byl chytrý tah, protože ostatní lákal západ, kde tak byla logicky větší konkurence. Výboh se zaměřil na dovoz spotřebního zboží do Evropy, jeho doménou zůstalo těžké strojírenství, také vojenské zbraně a výstroj. Jeho společnost Willing patřila mezi nejvýznamnější partnery Ozbrojených sil Slovenské republiky a Ministerstva obrany při integračním procesu Slovenska do NATO. Silou jeho úspěchu je i to, že reflektuje trendy. Například ty udržitelné. Sídla jeho společnosti MiddleCap v Londýně akceptují ekologické požadavky řady udržitelných programů. A po náročném období Covidu-19 se díky technologickým opatřením staly bezpečným místem, do kterého se zaměstnanci bez obav vrací. Mezi dílčí úspěchy Miroslava Výboha bezpochyby patří i pozice honorárního konzula v Monaku, kterou mnoho let ještě donedávna zastával.

Publikováno: 11. 05. 2022

Kategorie: Vzdělání a motivace

Autor: Katka Jandlová