Potřebujete životopis? Napište si ho sami

Nevěříte svým očím? Že si máte životopis napsat sami? A vy se na to zrovna necítíte? Máte malé sebevědomí a nevěříte si, že byste to zvládli? Nebojte se. Šablony cvapp.cz vás povedou za ručičku a zvládnete to na jedničku s hvězdičkou. Na co platit tisíce marketérům a copywriterům za sepsání kvalitního osobního životopisu. Vy sami se přece znáte nejlépe a přestože nejste žádní „lumeni“, pomocí šablon to zvládnete. Pomocí cvapp.cz budete mít k dispozici jednoduchý online editor životopisu, sledování pracovní pozice, tipy od náborářů nebo motivační dopisy. Tvorba životopisu je přitom jednoduchá.

Jak na to?

Stačí si jen vybrat šablonu, která se vám líbí, doplnit do ní údaje a soubor si stáhnout. U většiny životopisů je obecně přijímaným standardem, že se předkládají v souborovém formátu PDF. Výhody jsou ve většině případů jasné: univerzální formátování, které se nemění, ať je zobrazíte odkudkoli, a možnost dokument přečíst ve většině softwarových systémů. Šablony cvapp.cz jsou koncipovány tak, aby vyhověly nejnovějším nárokům personalistů a zároveň si zachovaly punc přehlednosti a strukturalizace. Aplikace rovněž dává za vzor příklady v preferovaných oborech, můžete si tak vzít mustr, jak by měla vaše kariérní prezentace vypadat.

Proč řadit data pozadu?

Při vyplňování jednotlivé šablony vezměte v úvahu, že trendy je používat formát chronologického pořadí od nejnovějšího k nejstaršímu. Největší výhodou tohoto formátu je jeho přímočará, srozumitelná a lineární struktura. Jedná se o skvělé řešení, pokud máte nepřetržitou profesní historii a můžete se pochlubit důležitými pracovními pozicemi z nedávné doby. Obrácené chronologické pořadí využívá okamžiku, kdy hodnotitel nejvíce vnímá prvních 6 až 7 vteřin, kdy životopis takzvaně proletí očima. Nezapomeňte, že části životopisu musí obsahovat kontaktní a základní osobní údaje, souhrn (představení uchazeče, cíl), dosavadní kariéru, dovednosti a vzdělání. Zvýrazněte nejdůležitější oddíly, z nichž budou patrné vaše pracovní zkušenosti a patrně udělají dojem na vašeho zaměstnavatele.

Publikováno: 09. 11. 2020

Kategorie: Práce

Autor: Katka Jandlová