Proč postavit eshop ve WordPressu?

Chtěli byste vytvořit svůj první eshop, ale nevíte, jak na to? V tom případě jste na správném místě. Hned na začátku si udělejte jasno v tom, na jaké platformě budete váš web provozovat. Pokud nechcete platit měsíční poplatky a vyhnout se zbytečným nákladům, je WordPress jednoznačně tím správným řešením. Ovšem výhod má tato platforma daleko více než byste možná čekali. V následujících řádcích vám prozradíme zásadní výhody eshopu ve WordPressu.

V základu nic neplatíte

WordPress jako takový je zdarma a nemusíte za jeho služby nic platit. Pokud vám však nestačí obrovské množství neplacených šablon a pluginů a chcete své portfolio trochu rozšířit, budete muset zakoupit prémiové grafické šablony či pluginy. Jinak žádné měsíční poplatky ani další výdaje nečekejte. Jediné čemu se nevyhnete je placení domény a hostingu. Na základě specifických potřeb se vám pak můžou hodit některé prémiové pluginy jako např. WooCommerce Zásilkovna.

Přehledné menu a uživatelské rozhraní

Nemusíte se bát, že byste něčemu nerozuměli nebo dokonce potřebovali pomoc grafika či programátora, protože v přehledném adminu vždy najdete co potřebujete. WordPress má pro vyhledávání hned několik „vylepšováků“, které vám práci velmi usnadní. Znalost programovacího jazyka tady není nutností, hravě si poradíte i bez jakýchkoliv programátorských schopností. Pokud však nastane problém, který sami nedokážete vyřešit, můžete se obrátit na podporu.

WordPress je nejpoužívanější redakční a publikační systém na světě, tudíž očekávejte silnou komunitní základnu a neustálé se zlepšující platformu. Navíc vám žádný moderní designový prvek neuteče. Jakmile se ve světě webového designu objeví nějaká novinka, za chvíli ji budete mít k dispozici i na WordPressu.

Co potřebuji k vytvoření eshopu?

K vytvoření eshopu na platformě WordPress potřebujete následující:

  1. Web hosting a doménu
  2. Zvolit grafickou šablonu, která vám vyhovuje
  3. WooCommerce pluginy
  4. Platební bránu

Co se týče platební brány, ty je možné do prostředí eshopu integrovat např. pomocí WooCommerce GoPay či Comgate pluginů od Toret.cz.

Publikováno: 10. 04. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Katka Jandlová