Rekvalifikační kurzy probíhají po celé republice, přihlaste se!

Někteří se nadchnou pro určitý obor, vystudují ho, a pak zjistí, že v něm vlastně není moc dobré uplatnění. Další jdou studovat něco, co jim právě cvrnkne do nosu, protože nemají ještě úplně představu, čím by se jednou chtěli živit. Obor studia je samozřejmě důležitý, ale nemusí určovat, jakým směrem se bude ubírat celý váš další život. Nikdy není pozdě na změnu. Pracovní trh se mění. Některé pozice zanikají, jiné vznikají. Obory, v nichž bylo v minulosti dobré uplatnění i skvělý plat, na tom dnes mohou být úplně jinak. Není hrdinou dělat do konce života přesně to, co jste vystudovali, ale dokázat se přizpůsobit situaci, změnit svoji kvalifikaci, naučit se něco nového a začít nanovo. Pomohou vám k tomu třeba rekvalifikační kurzy.

Rekvalifikační kurzy nejsou určené jen lidem bez práce

Možná víte, že na rekvalifikační kurzy chodí lidé zapsaní na úřadu práce, kteří nemohou najít zaměstnání. Úřad jim pak náklady na kurz dokonce může i proplatit. Do rekvalifikačního kurzu se ovšem může přihlásit úplně kdokoliv, i člověk, jenž nějaké zaměstnání má. Kurzy obvykle probíhají v sobotu, takže nekolidují s běžnou pracovní dobou.

Najděte si kurz, který by vás bavil

Uvažujete o změně práce? Nejdůležitější je najít si obor, jemuž se chcete věnovat. Zaměřte se na to, co vás baví, sledujte i uplatnění a platové podmínky v dané oblasti. Pak zamiřte na Rekvalifikačníkurzy.cz, což je velký vyhledávač rekvalifikačních kurzů. Umožní vám vyhledat kurzy jak podle zaměření, tak lokality – můžete si nechat vypsat například jenom rekvalifikační kurzy Praha. U každého kurzu také vidíte, kdy startuje a jak dlouho trvá. Kurzy bývají obvykle tří nebo čtyřměsíční s tím, že studujete pouze o sobotách.

Za pár sobot jste skutečně připravení na změnu povolání

Zdá se vám nemožné se za několik dní naučit tolik, abyste byli připravení nastoupit do úplně nového oboru? Před přihlášením na rekvalifikační kurzy v Brně či v jiném městě si dobře rozmyslete, zda se oboru skutečně chcete věnovat. Dozvíte se spoustu nových informací v krátkém čase a samozřejmě se studiu budete muset věnovat i doma. Pak budete opravdu připraveni začít v novém oboru. Zbytek se případně doučíte v práci. Nikdo nepřijde do zaměstnání s tím, že by už všechno potřebné uměl.

Nečekejte a najděte si svůj kurz

Motivovali jsme vás ke změně povolání, a tím třeba i života? Prohlédněte si rekvalifikační kurzy v Ostravě či třeba rekvalifikační kurzy Plzeň. Pořádají se v každém větším (obvykle okresním) městě po celé republice, velká várka kurzů odstartovala teď na podzim. Do některých je ještě možné se přidat. Proto na nic nečekejte a vzdělávejte se. Čas od času je fajn v životě udělat nějakou výraznější změnu.

Publikováno: 25. 09. 2020

Kategorie: Práce

Autor: Katka Jandlová