Založení s.r.o. ušetří čas v začátcích podnikání

V začátcích podnikání má každý velké plány a představy. Častokrát je nepěkně zbrzdí počáteční formality. Než vůbec založíte firmu a můžete legálně podnikat, trvá to kolikrát i týdny. Kromě toho tomuto nudnému procesu musíte obětovat nemálo ze svého času. A přesně proto si spousta lidí nechává založit firmu na klíč. Koho čeká založení společnosti s ručením omezeným poprvé, ten si bude muset nejdříve nastudovat, co vlastně musí všechno udělat, aby mohl podle zákona začít podnikat. Už tohle zabere spoustu času. Nemluvě o času stráveném na úřadě.

Společnost na klíč lze získat už za jeden pracovní den

Právě z výše uvedeného důvodu si spousta lidí nechává založit společnost raději na klíč. Ušetří si tím spoustu času, a to nejen proto, že nemusí trávit hodiny zkoumáním, co mají vlastně dělat, ani čekáním na úřadě. Odborníci jsou totiž schopní založit firmu rychleji než laik. Založení s.r.o. je možné už během jediného dne, když na to přijde. Za tuto možnost si ovšem připlatíte, je násobně dražší, než když si vystačíte s klasickou časovou lhůtou.

Založení s.r.o. stojí pár tisíc korun

Na kolik takové založení firmy vyjde? Vyplatí se? Ceny se liší firma od firmy. Než se ale necháte zlákat výhodnou cenovou nabídkou, zajímejte se, co všechno vlastně obsahuje. V ceně by měly být započteny i všechny nutné poplatky – za zapsání živnosti, registraci k DPPO, ověření podpisů, vyhotovení notářského zápisu apod. A pokud chcete znát konkrétní částku, společnost se dá založit už od 6 200 Kč.

Se založením lze často objednat i sídlo

Společnosti, které nabízí založení s.r.o. na klíč, vám k tomu často nabídnou i sídlo firmy za výhodnou cenu. Čím dál více firem dnes totiž žádné fyzické sídlo nepotřebuje, nicméně při zakládání firmy potřebují zapsat nějaké sídlo. To je hlavní důvod, proč jsou tyto dvě služby obvykle poskytovány společně. Rozmyslete si, zda je chcete využít obě. Za sídlo se pak platí paušální částka ve výši pár stovek na měsíc.

Publikováno: 24. 07. 2019

Kategorie: Podnikání

Autor: Katka Jandlová