Zvažujete investování do akcií? Zaměřte se na technologické giganty

Investování do akcií se pro mnoho lidí stalo doslova koníčkem. S příchodem koronavirové krize se většina lidí rozhodla přejít na akciový trh, kde pandemie šířící se celým světem způsobila pořádnou neplechu. Pokud patříte k lidem, kteří ještě mají nějaké finance po kapsách, doporučujeme zaměřit svou pozornost na technologické giganty. Není totiž bláhové si myslet, že technologiím patří svět. Je tomu skutečně tak.

Zdůrazňujeme, toto není investiční rada. Jen ukazujeme příklady a inspirace.

DocuSign se zaměřuje na elektronické podpisy

Nikde se však nepíše, že musíte stovky tisíc vkládat do Amazonu nebo Googlu (tito technologičtí giganti jsou hodnotou svých akcií už na zcela jiné úrovni). Existují jiné, stejně atraktivní a o něco levnější společnosti, jež mají velice slibnou budoucnost.

Investiční poradce vám možná doporučí firmu DocuSign, ale vždy mějte svou hlavu a doslova neinvestujte bezhlavě – každá rada má svůj důvod a hledejte v tom ten svůj. Pokud chcete jistotu, investujte do celého amerického indexu SP500 (nebo jiné ETF) nebo do top 5 velkých technologických gigantů. Jedná se o americkou společnost sídlící v Kalifornii, která se zaměřuje na elektronické podpisy. Jelikož se stále dbá na hygienická pravidla a doporučuje se všechno zařizovat z pohodlí domova, pokud je to alespoň trochu možné, má tato společnost opravdu zářné měsíce před sebou.

TIP: Jak investovat do akcií Tesly?

Nvidia už nejede na kryptoměnové vlně

Za zmínění stojí také firma Nvidia, která se dostala do povědomí hlavně díky tomu, že nabízela služby spojené s kryptoměnami. Jenže po jejich nedávném pádu se i ona dotkla dna, proto se rozhodla svůj vzestup zaměřit trochu jiným směrem, a to nyní do umělé inteligence.

Rozhodla se pro odkup společnosti ARM, která má práv zásadní vliv na tom, jakým směrem se umělá inteligence posouvá a jak ji doposud využíváme. Je ale třeba konstatovat, že s přicházejícím úspěchem kryptoměn se veze trošku znovu i na této vlně.

Lattice Semiconductor míří trochu jiným směrem

Výroba vysoce výkonných programovatelných polovodičů, které se používají v různých elektronických zařízeních - přesně to je hlavní cíl společnosti Lattice Semiconductor, která má za sebou opravdu skvělé roky. A očekává se, že v podobném duchu to bude fungovat i nadále.

Autor: Radek Vávra

Publikováno: 11. 01. 2023

Kategorie: Finance

Autor: Katka Jandlová