Byty k pronájmu Praha Černý Most: bydlení na okraji Prahy má své výhody

Pokud plánujete stěhování do vlastního, byty k pronájmu Praha Černý most k dlouhodobému pronájmu přímo vybízejí. Proč je tato lokalita zajímavá? A vyplatí se vůbec pronajímat byt, když můžeme za  cenu nájmu  splácet hypotéku? Na tyto a další otázky si odpovíme v následujícím článku. Bude zajímavý zejména pro mladého člověka nebo mladou rodinu.

Nájem nebo hypotéka? Obě varianty jsou dobré, ale ne pro všechny

Než se pustíme do velkého životního kroku, kterým vlastní bydlení rozhodně je, měli bychom dobře zvážit své možnosti. Pokud jsme v aktivní části života, máme stabilní příjem a ideálně něco naspořeno, může být hypotéka dobrou volbou. Platí to však skutečně vždy? Úvěr na bydlení může být výborné řešení, pokud:
  • Jste zaměstnáni na dobu neurčitou a jste v současném zaměstnání více než rok.
  • Máte dobré kreditní skóre, platíte včas své závazky a máte minimální výdaje a maximální příjmy.
  • Náklady na hypotéku nebudou přesahovat více než 30 % vašich celkových příjmů.
  • Do startu máte našetřeno přes 10 % celkové ceny pořizované nemovitosti.
  A to je pouze několik základních předpokladů, které ovlivní naši schopnost využít úvěr na bydlení. Ještě docela nedávno bylo možné si zažádat o tzv. stoprocentní hypotéku. O co šlo? O možnost vzít si úvěr na celý nákup nemovitosti a nemuset mít žádné vlastní prostředky. Tento typ hypoték však už není dostupný. A tím narážíme na první velkou překážku. Většina lidí totiž nemá na akontaci takového úvěru naspořeno.

V Praze potřebujete mít našetřeno okolo 350 000 korun na akontaci hypotéky. Pro mnohé je to nedosažitelná částka

Samozřejmě, můžete být v situaci, kdy  splňujete všechny výše uvedené předpoklady. V tom případě je úvěr na dosah. Nicméně se jedná o jedno z největších finančních rozhodnutí ve  vašem životě a proto je nutné k němu přistupovat opravdu zodpovědně. Co by se totiž stalo, pokud byste nemohli úvěr splácet? Banka vám byt zabaví a pravděpodobně  prodá pod cenou, aby zaplatila své náklady. Vznikne-li ovšem rozdíl mezi prodejní cenou a výší hypotéky, který bude ve váš neprospěch, musíte ho bance uhradit. A to je moment, proč se mnoho lidí rozhodne pro jednodušší pronájem. Řada z nich si ho vybere právě na Černém mostě? Okrajová část Prahy má totiž co nabídnout!

Proč je Černý most zajímavé místo k bydlení?

I přes svojí polohu je pro mnohé lidi Černý most zajímavý a nejde jen o nižší ceny za pronájem. Ty se pohybují od 15 000 korun za menší byty. Pokud se chceme přestěhovat, bude nám stačit přibližně   50 000 korun. Z nich zaplatíme první nájem, kauci a případnou provizi realitní kanceláři. Jde o poměrně dosažitelné peníze a jakmile je máme pohromadě, můžeme se začít stěhovat. Když dostaneme klíče od svého bytu, patří se po této čtvrti porozhlédnout. Pokud například potřebujeme cokoliv nakoupit, je tu  nákupní Centrum Černý Most, jedno z největších svého druhu. V jeho prostorách například najdeme:

Pokud potřebujete zajet do centra, cesta bude trvat necelých 30 minut

Černý most nabízí velmi dobré napojení na několik dopravních spojů. Pokud jste řidiči, můžete být během několika minut na jižní spojce, která vás dovede až do samotného centra Prahy. Také můžete pokračovat na druhou stranu města, například na Smíchov. Pro mimopražské se nabízejí  dva hlavní dálniční spoje na Liberec  a na Hradec Králové. Neřídíte? Můžete využít městskou hromadnou dopravu, zejména metro (zastávka Černý most) a stejnojmenné autobusové nádraží. A jak se vám zamlouvá bydlení na Černém mostě? Napište nám komentář!

Publikováno: 30. 11. 2020

Kategorie: Reality

Autor: Katka Jandlová