Cholupice, Praha 12: Tři novostavby v centru, 20 volných bytů a všude spousta zeleně. To nezní špatně!

Součástí našeho hlavního města, konkrétně  městské části Praha 12, se obec Cholupice zhruba se sedmi sty obyvatel stala teprve roku 1974. Protože příliv nových obyvatel do Prahy neustává a poptávka po bydlení je stabilně velmi vysoká, nemohlo se budování bytových projektů nakonec vyhnout ani jim. Uvažujete o tom, že by se Praha mohla stát vaším novým domovem? A prozatím netušíte, které z jejích čtvrtí dáte přednost? Pojďte se tedy spolu s námi podívat právě do  Cholupic, v nichž se  snoubí výhody velkoměsta i snadno dosažitelné přírody.

Byty U parku najdete v Podchýšské ulici

Lokalita plná zeleně a do ní zasazené tři atypické domy. To je projekt nesoucí název Byty U parku. V Podchýšské ulici, v samém centru Cholupic, nově vzniklo celkem dvacet originálních bytů, každý s poněkud odlišným půdorysem. A některý z nich možná čeká právě na vás. Tři budovy, každá s fasádou odlišné barvy (šedá, bílá a červená) nabízejí mimo jiné bytové jednotky se zahrádkou a rovněž pak atraktivní mezonety. Energetická náročnost těchto budov spadá do kategorie B. Výhled na nedaleký park je samozřejmostí! Svým dílem k rostoucí výstavbě v České republice tak přispěl developer a zároveň prodejce tohoto projektu firma RZ Development.

Co můžete od jednotlivých bytů očekávat?

Nově zbudované trio rezidenčních domů nabízí všem zájemcům o pohodové bydlení bytové jednotky 1+kk, 2+kk a 3+kk. Pokud jde o podlahovou plochu, činí 30 m2 u těch nejmenších a takřka 82 m2 u těch nejprostornějších. Byty v přízemí mají předzahrádky a všem obyvatelům pak samozřejmě slouží společná zahrada. Majitelé všech bytových jednotek, vyjma tří nejmenších (1+kk)mohou využívat garáž. Součástí každého bytu jsou komora a kotel.

Několik technických detailů

Každého potenciálního zájemce o koupi nemovitosti budou bezesporu zajímat některé  technické parametry. Například ty, které se týkají vytápění, protože ceny elektřiny a plynu i v souvislosti s celkovou proměnou energetiky do budoucna zřejmě porostou. Pojďme si je tedy ve stručnosti projít:

1)      ZDI

Obvodové nosné stěny jsou z keramických bloků HELUZ STI 38 (380 mm) – vše je kvalitně zatepleno (120 mm EPSg). Vnitřní nosné stěny z bloků HELUZ AKU 25 (250 mm) a stěny mezi byty jsou tvořeny cihelnými bloky HELUZ STI 20.

2)      STŘEŠNÍ KRYTINA A OPLECHOVÁNÍ

Střecha je tvořena krytinou BRAMAC (Classic) a zateplena 180 mm vrstvou minerální vlny. Oplechování a další klempířské prvky jsou z pozinkovaného plechu (0,6 mm).

3)      PODLAHY

Standardním vybavením jsou keramické dlažby na WC i v koupelnách, v zádveří a rovněž v komorách jednotlivých bytů. Ostatní místnosti jsou pokryty plovoucí laminátovou podlahou třídy 32.

4)      OKNA A DVEŘE

Okna jsou většinou pětikomorová, plastová s tepelně-izolačním trojsklem. Vchodové dveře jsou protipožární.

5)      VYTÁPĚNÍ

Každý byt má elektrokotel a to v závislosti na rozloze buď PROTHERM RAY 6 kW, případně PROTHERM 9 kW. Všude jsou kvalitní desková topná tělesa.

Blízkost přírody a centrum nadosah

Chceme-li zjednodušeně charakterizovat lokalitu, v   níž se domy nachází, lze říci, že jde bez nadsázky o zelenou oázu. rozprostírá se na samé hranici přírodního parku Modřanská rokle, která je, stejně jako nedaleká Cholupická bažantnice přímo stvořena k výletům. Samu bažantnici pokrývá listnatý les z dubů, jasanů, olší a habrů. Je domovem mnoha ptačích druhů, ale i bažantů, zajíců a srnčí zvěře. Blízkost přírody je tedy jednou z nesporných výhod. Tou další je snadná dosažitelnost všech vymožeností velkoměsta, kterých neustále měnící se Praha nabízí víc než dost. Třeba na Václavské náměstí to s trochou štěstí zvládnete autem i za 30 minut. Metro C vás tam v kombinaci s autobusovou linkou číslo 113 dopraví zhruba za 50 minut. Celkem slušné, nemyslíte? Spojení s dalšími městskými částmi je zajištěno autobusovými linkami 113 a 341. Nejbližší stanicí metra je Kačerov.

O občanskou vybavenost se bát nemusíte

Nákupy, pokud za nimi nevyrazíte hlouběji do metropole, můžete obstarat třeba v obchodním centru Modřany, které najdete na Sofijském náměstí. To není dál než nějakých 8 až  10 minut autem. Další možností je například supermarket Albert v Libušské ulici v Písnici. Ani tam to není víc než 10 – 15 minut autem, případně autobusem číslo 113. Nejbližší školy, a to jak základní tak i mateřská, jsou v modřanské Pertoldově ulici. Pokud jde o lékaře, najdete ho v Kunraticích nebo na Poliklinice Budějovická v ulici A. Staška.

Nebudete se tu ani nudit

V Cholupicích je skutečně živo. Jsou zde nejrůznější aktivní spolky, které pořádají řadu akcí. Za všechny jmenujme dobrovolné hasiče, rybáře, Svaz českých chovatelů nebo třeba myslivecký spolek. Za „větší“ kulturou však přece jen musíte popojet směrem do centra. Modřanský biograf je vzdálen přibližně  10 minut jízdy autem. Pobočku Městské knihovny pak najdete ve Vazovově ulici v Modřanech. Pokud jde o sport, ten zde reprezentuje zdejší fotbalový oddíl, Jezdecký klub Cholupice nebo místní TJ Sokol. Okolní terén je navíc přímo stvořen k vyjížďkám na kole.

Začalo vás to zajímat?

Moderní bydlení se všemi vymoženostmi velkého města na dosah a přesto v lůně přírody. To jsou Byty U parku v Cholupicích. Myslíte, že by to mohlo být něco pro vás? Opatřete si ještě detailnější informace Nebo vás snad láká samotné centrum Prahy?

Publikováno: 27. 11. 2020

Kategorie: Reality

Autor: Katka Jandlová