Proč podnikat v oblasti BOZP?

Hledáte vhodnou podnikatelskou příležitost s minimálním rizikem neúspěchu, malou konkurencí a velkým potenciálem do budoucna? Pak byste měli uvažovat o podnikání v oblasti BOZP a PO. Česká legislativa totiž ukládá všem podnikatelským subjektům zajistit určitá bezpečnostní a protipožární opatření.

BOZP jako franšíza

Ale co když nechcete rozjíždět podnikání na vlastní pěst nebo nemáte dostatečné znalosti v oboru? Extéria Market je úspěšná franšíza, která vám s podnikáním v oblasti BOZP a PO pomůže. Tento franšízový koncept poskytuje veškerý servis firmám, soukromým i státním institucím a malým živnostníkům. Pro rozjetí vlastní franšízy není nutné mít vzdělání v oblasti BOZP, stačí vám obchodní duch a nadšení pro práci s lidmi. Veškeré know-how, znalosti a zkušenosti získáte formou školení.

Proč je BOZP tak lukrativní podnikatelskou činností?

Zajistit nejen správnou dokumentaci, ale i školení svým zaměstnancům je povinností každého podnikatelského subjektu. Přitom většinou není v silách nezasvěcených zaměstnanců bezchybně vše dodržovat. Jelikož za nesplnění stanovaných předpisů hrozí statisícové pokuty, firmám i drobným podnikatelům se rozhodně vyplatí najmout si externí agenturu – nehrozí tedy, že společnostem poskytujícím služby v oblasti BOZP by se nedostávalo klientů.

Firmy se najmutím externího specialisty chrání před vážnými problémy, soudními tahanicemi nebo i před krachem, neboť v případě jakékoliv havárie, pracovního úrazu nebo dokonce úmrtí bude firmu kromě policie prověřovat také Státní úřad inspekce práce, pojišťovna… A pokud některá z institucí přijde na nedostatky v oblasti BOZP a PO, hrozí firmě opravdu nemalé potíže.

V neposlední řadě si firmy řádným školením vedeným opravdovými profesionály zlepšují svou pověst mezi zaměstnanci. Ti budou cítit, že zaměstnavateli záleží na jejich zdraví a bezpečnosti. A pokud školení povedete věcně, dobře a zajímavě, budou kladnými referencemi bezpracně budovat i vaši dobrou pověst.

Publikováno: 30. 03. 2023

Kategorie: Podnikání

Autor: Katka Jandlová