Pravidla tvoření elegantních stylizací

Elegantní look vyžaduje zdokonalení naší stylizace v nejmenším detailu. Abyste vypadali vkusně a elegantně nemůžete si dovolit ani nejdrobnější nedostatky, proto také dnes napovídáme, jak stvořit elegantní kombinace, ve kterých budete vypadat skvěle.

Zásada minimalismu

První zásadou, kterou je třeba mít na paměti v případě elegantní stylizace, je umírněnost. Elegance se projevuje v jednoduchosti a rovnováze mezi pohodlím a sebevyjádřením. Během tvoření elegantní stylizace je třeba věnovat zvláštní pozornost tomu, aby naše oblečení mělo co nejméně prvků, a každý z nich byl jednoduchý a tónovaný.  Můžeme tedy úspěšně obléct klasické malé černé šaty s rukávem ¾, k tomu kryjící punčocháče a kožené dámské lodičky, a celek doplnit subtilním náhrdelníkem. Elegantně budeme také vypadat v košili a cigaretových kalhotách, které krásně harmonizují s kotníkovými botami na podpatku. Akcentem v této stylizaci může být pásek v kontrastní barvě s ozdobnou přezkou. Toto, co byste rozhodně neměli dělat v případě popsaných stylizací, je přidávání barevných šperků nebo oblékání dodatečného oděvu plného kontrastujících se sebou barev. Rozhodně bychom neměli také přehánět s make-upem nebo účesem, což je také součástí looku. Příliš vyzývavý make-up nebo příliš stylizované vlasy působí, že naše oblečení ztratí eleganci.

V souladu s etiketou

Pamatujte také na to, že každé oblečení, a zejména ty elegantní, by mělo být přizpůsobené okolnostem. Vhodně přizpůsobený outfit bude projevem úcty k jiným, ale také i budeme vnímáni jako osoby s dobrým vkusem. V elegantních stylizacích bychom se měli vyhýbat hlubokých výstřihů, odhalených zad nebo ramenou, zejména v případě obchodních schůzek, a také i sukní sahajících nad polovinu stehna. Všechny mini šaty jsou tedy zcela nepřípustné. Pamatujte také na to, že v případě formálních setkání, k sukni nebo šatům bychom měli nosit punčocháče. Obnažené nohy, a také i odhalené prsty u nohou nebo paty, dokonce i v létě, je velké faux pas.

Pečlivost o detaily

Jak jsme již zmínili, elegance se projevuje v pečlivosti o detaily. Netýká se to pouze našeho oblečení, ale také i doplňků nebo... údržby. Pokud jde o doplňky, kromě toho, že je třeba je přizpůsobit v souladu s výše popsanou zásadou minimalismu, vyplatí se také i vybrat ty vysoce kvalitní. Značkové hodinky, šperky z ušlechtilého kovu nebo kožená galanterie je ideální doplnění stylizace. Zatímco nemůžeme také zapomínat na takové detaily, jako je použití subtilního parfému o nenápadné vůni nebo perfektním make-upu, dobře upravených rukou a nehtech. Je také třeba dodat, že pečlivost o detaily zahrnuje také i prvky našeho oděvu, které by měly být čerstvě vyprané, vyžehlené a zbavené veškerých známek poškození. Pokud nedoladíte tyto prvky, i přes ideálně přizpůsobený střih našeho oblečení, nebudete vypadat elegantně a rozhodně se nebudete cítit komfortně. Doufáme, že naše tipy Vám pomohou stvořit elegantní a stylový look, který vždy udělá dojem, a Vám dodá sebedůvěru v každé situaci.

Publikováno: 22. 01. 2021

Kategorie: Tipy a rady

Autor: Katka Jandlová